Zabudnite na mýty spojené s jazykovou školou Bratislava

Zabudnite na mýty spojené s jazykovou školou Bratislava

Chystáte sa začať chodiť do jazykovej školy Bratislava, no neviete ktorú si vybrať? V dnešnom článku vám neporadíme, podľa čoho si vyberať, ale povieme si, na ktoré mýty ohľadom jazykoviek zabudnúť, aby ste neboli negatívnym spôsobom ovplyvnení pri výbere.

Učiteľ ma to naučí

Omyl. Učiť sa budete musieť sami. A taktiež budete musieť prísť na to, ako sa učiť. Všetky lákavé ponuky sľubujúce zázračné výsledky vo výučbe jazykov sú len klamlivou reklamou. Učiteľ, ak je profesionál, vám pomôže a dokáže vás doviesť k úspechu, no iba ak sami budete chcieť.

Rodene hovoriaci je najlepší učiteľ

Omyl. Koľko z nás by dokázalo učiť niekoho v slovenčine? Učiteľstvo je profesia a učiteľom sa nikto nenarodí. Aby sa človek stal v učení skutočne profesionálom, nestačí len znalosť samotného predmetu. Pútavé príbehy lektora Austrálčana o živote v Austrálii vás zaujmú a pobavia, ale jazykový kurz ste zaplatili, aby ste hovorili vy a nie učiteľ.

Základom úspechu je dobrá učebnica

Omyl. Zaiste sú na trhu učebnice rôznej kvality a platí, že zo zaujímavého realistického textu sa naučíte viac, pretože sa jednoduchšie pamätá to, čo je človeku blízke. Základom vášho úspechu je však motivácia.

Ideálny je individuálny kurz

Omyl. Ak sa máte v cudzom jazyku naučiť komunikovať, tak potrebujete hovoriť aj s inými. Individuálna výučba v jazykovej škole Bratislava je samozrejme možná, a siahajú po nej najčastejšie ľudia veľmi zaneprázdnení. Za vyššiu cenu by sa vám na individuálnych hodinách malo dostať viac osobného prístupu, zvyčajne však gramatiky, pričom absentuje komunikácia.

Existujú zázračné metódy

Omyl. Pre dospelých je učenie sa jazykov vždy tvrdým orieškom a ktokoľvek vám tvrdí, že vás to bezproblémovo naučí nejakou zázračnou metódou, tak je obyčajný kecal.

Nech si vyberiete akúkoľvek najlepšiu jazykovú školu v Bratislave alebo aj na svete, nezaručí vám to úspech. Základom úspechu je totiž vaša motivácia, vôľa a snaha.