Viete, ako vyberať plynové vzpery do automobilov a ako ich vymeniť?

Viete, ako vyberať plynové vzpery do automobilov a ako ich vymeniť?

Určite viete, že súčasťou automobilov bývajú aj plynové vzpery a využívajú sa predovšetkým na otváranie prednej a zadnej kapoty auta. Auto využívame každý deň, preto by sme si mali nechať záležať na tom, aby bolo stále v dobrom stave. Niekedy sa stane, že je potrebné vymeniť aj spomínané plynové vzpery, ale viete ako na to?

Ako postupovať pri výmene plynových vzpier?

Už sme si povedali, že plynové vzpery je možné využiť na otváranie prednej a zadnej kapoty automobilov. Ako tieto vzpery vymeniť, keď prestanú slúžiť? Povieme si pár základných krokov, ako postupovať.

–          V prvom rade je dôležité vybrať ten správny druh vzpier. Dajte si pozor predovšetkým na ich dĺžku – kufor sa pri nesprávnej veľkosti vzpier nezatvorí, alebo úplne neotvorí.

–          Plynové vzpery ponúka mnoho predajcov, aj výrobcov, ale nájsť skutočne kvalitný výrobok môže byť zložité. Nevyberajte si nekvalitné a lacné výrobky, siahnite radšej po overenej kvalite.

–          Nezabúdajte na správny tlak. Ak sú vzpery zle natlakované, prestanú vám slúžiť už po niekoľkých mesiacoch.

–          Keď už máte vybraný aj zakúpený správny typ vzpier, tak by ste mali pristúpiť k demontáži tých starých. Ak sa v tom nevyznáte, prizvite si na pomoc niekoho, kto sa do áut aspoň trochu vyzná.

–          Pri montáži sa upevní čap a zaistí sa poistným plieškom. Tu by sme poznamenali, že montáž je jednoduchšia ako demontáž, tak sa naozaj nemusíte obávať. Ak si však neviete poradiť, prenechajte montáž na odborníkov.

–          Využívajte aj ochranné príslušenstvo, ktoré k vzperám patrí. Toto príslušenstvo zaistí, že vzpery vám budú slúžiť dlhšie.