Takto sa naučíte anglicky rýchlejšie

Takto sa naučíte anglicky rýchlejšie

Uvedomujete si, že vedieť komunikovať anglicky už ani nie je tak výhodou ako nutnosťou a samozrejmosťou? No to čo ste sa učili anglicky na strednej škole vám nič nedalo, respektíve nech ste sa akokoľvek snažili, tak sa to na vás jednoducho nenalepilo a dodnes neviete dobre anglicky? Tak v dnešnom článku si predstavíme pár tipov ako sa na vás angličtina ľahšie „nalepí“.

Sledujte filmy a seriály

Chodíte radi do kina alebo si radi po večeroch púšťate s priateľkou filmy či seriály? Tak od teraz si skúste zapnúť tieto filmy bez dabingu, v originálnom anglickom znení. Nie nezbláznili sme sa. Aj keď je jasné, že zo začiatku nebudete všetkému rozumieť, kopu vecí si dovtípite. Budete prekvapení ako budete časom rozumieť.

Čítajte knihy

Čítaním kníh si takisto zaručene zlepšíte angličtinu. Samozrejme knihy musia byť v anglickom jazyku. Pri sledovaní filmov si popri zdokonaľovaní angličtiny cibríte jej výslovnosť. Naopak pri čítaní kníh sa učíte angličtinu taktiež, ale písmom. Práve čítanie kníh je na to dobré, pretože veľa ľudí vie hovoriť anglicky, ale už pomenej ich vie aj anglicky písať.

Neučte sa samostatné slová, ale frázy

Práve pozeranie filmov a čítanie kníh vám môžu výrazne pomôcť pri tomto probléme. Veľa ľudí sa snaží učiť anglicky tým štýlom, že si prekladajú každé slovo od slova doslova. No angličtinu sa treba učiť vo frázach, nakoľko samostatný preklad slova vám mnohokrát nebude dávať zmysel. Navyše je dokázané, že učiť sa frázy je jednoduchšie a týmto spôsobom sa naučíte anglicky päťkrát rýchlejšie.

Nezabudnite komunikovať

Netreba zabúdať, že komunikácia je najdôležitejšia. Všetci vieme, že rozumieť je oveľa jednoduchšie ako komunikovať. Preto pri každej príležitosti sa snažte rozprávať anglicky, aj keď sa budete hanbiť a budete nervózni. Ak budete zo začiatku habkať, nevadí, je to úplne prirodzené. Časom z vás opadne hanblivosť a postupne budete rozprávať plynule.

Anglicky sa nenaučíte tak, že pôjdete dva-tri krát do týždňa na kurz angličtiny. Tam sa naučíte základy, no zdokonaľovať sa už musíte sami. Tým, že angličtina bude všade vôkol vás, tak sa na vás „nalepí“.