Pred kúpou garážovej brány treba mať jasno v týchto veciach

Pred kúpou garážovej brány treba mať jasno v týchto veciach

Nedokážete sa už pozerať na prehnuté a hrdzou zožraté dvere na vašej garáži, a nie to ešte bojovať s ich otváraním? Povedali ste si dosť, je na čase kúpiť novú garážovú bránu? Tak dnešný článok zaiste oceníte. Dozviete sa v ňom, čo treba mať na pamäti pri kúpe garážovej brány okrem samotného výberu typu brány.

Dvere

Zamyslite sa, či chcete mať možnosť vojsť do garáže aj bez toho, aby ste otvárali celú bránu. Ak áno, rátajte s tým, že sa cena garážovej brány výrazne zvýši. Dvere na garážovej bráne sa zvyčajne používajú pri takých garážach, cez ktoré sa dá prejsť priamo do domu.

Zabezpečenie

V garáži parkuje väčšina vodičov kvôli ochrane auta pred neduhmi počasia, ale hlavne pred zlodejmi či vandalmi. Samotná garážová brána je zvyčajne vyrábaná z takých materiálov a prvkov, ktoré vás pred zlodejmi ochránia. Problém však nastáva, ak máte garážovú bránu s dvermi. Preto treba použit kvalitný bezpečnostný zámok.

Ovládanie

Otvárať garážovú bránu sa dá manuálne, ale samozrejme aj na diaľku. Je len na vás či si priplatíte pár eur a budete si otvárať bránu z pohodlia auta jednoduchým stlačením gombíka či pomocou telefónu, a nebudete sa zdržiavať alebo moknúť či mrznúť v nepriaznivom počasí.

Stavebné povolenie

Možno rozmýšľate či nebudete potrebovať stavebné povolenie, čo vás zároveň určite aj tak trochu odrádza. Nie nepotrebujete. Ak nebudete garáž výrazne rekonštruovať, čo v prípade montáže garážovej brány nehrozí, tak to máte bez starostí a behačiek po úradoch.

Je lepšie mať v týchto otázkach jasno vopred, pretože neskôr dodatočné úpravy garážovú bránu zbytočne predražujú. Takto v komplete si môžete skôr dohodnúť nejakú zľavu alebo lepšiu cenu aspoň na niektoré časti.