Ako vybrať realitného makléra

Ako vybrať realitného makléra

Ak sa rozhodnete predať svoj byt či dom prostredníctvom realitného makléra, tak by ste mali byť pri jeho výbere maximálne dôsledný. V dnešnom článku si povieme, na aké kritéria prizerať pri samotnom výbere.

Exkluzivita

Malo by to byť najhlavnejšie kritérium pri výbere. To, že pracuje exkluzívne, znamená, že vám bude venovať všetku potrebnú starostlivosť. Musíte však rátať, že je platený priamo vami, z dohodnutej odmeny. No treba myslieť na to, že náklady na realitného makléra v Bratislave sa vám vrátia. Vďaka tomu, akým spôsobom bude maklér vašu nehnuteľnosť prezentovať, sa zvýši počet ponúk, a tým stúpne cena.

Znalosť práva

Dobrý realitný maklér v Bratislave sa má vyznať v realitnom práve. Dokáže vám presne popísať proces predaja aj najslabšie body, ktorými predaj bude prechádzať, a na právne kľučky, na ktoré treba dať pozor a ktoré možno naopak využiť pre hladší priebeh transakcie. Mal by byť schopný všetko vysvetliť tak, aby ste všetkému porozumeli.

Aby smrdel „človečinou“

Nikdy si nevyberajte makléra, ktorý vám nesedí po osobnej stránke. Bez ohľadu na to, koľko má skúšok, akú má kvalifikáciu a alebo aké odporúčania ste na neho dostali. Bude potom pre vás oboch veľmi zložité viesť akékoľvek rokovania a výsledok nemusí byť podľa vašich predstáv. Nakoniec ho možno rovnako vymeníte kvôli osobným nezhodám.

Pri výbere realitného makléra v Bratislave, by ste mali hneď na prvom stretnutí mať pocit, že toto je človek, ktorého som hľadal, a ktorý mi ten byt alebo dom predá.