Ak pôžička, tak výhodne! Čo musíte vedieť pri požičiavaní?

Ak pôžička, tak výhodne! Čo musíte vedieť pri požičiavaní?

Ak je vaša myseľ dostatočne otvorená, uveríte, že existuje aj niečo ako výhodná pôžička. Skeptik iba prevráti oči a povie, že ak potrebujete pôžičku máte problém a s tým sa slová ako dobrá, výhodná a dokonalá jednoducho nespájajú. Realisti príjmu fakt, že pôžička je jednou z možností ako sa dostať k peniazom rýchlo a relatívne jednoducho.

Keď ste ochotní o pôžičke reálne uvažovať a naozaj si ju vziať, nech je čo najvýhodnejšia, najbezpečnejšia a nech ju čo najskôr splatíte. 

Osobná pôžička je veľmi podobná ostatným
Podobne ako ostatné druhy pôžičiek aj osobná znamená paušálnu sumu peňazí, ktorú dlžník zvyčajne spláca v pevných splátkach počas vopred stanoveného časového obdobia, zvyčajne v rozmedzí od jedného do piatich rokov. Tieto pôžičky majú väčšinou pevné úrokové sadzby, ale nie to vždy tak.

Existuje viac ako jeden druh osobného úveru

Ide konkrétne o dva úvery- nezabezpečené a zabezpečené. Nezabezpečené úvery sú pôžičky, ktoré nie sú kryté aktívami. Veriteľ nemá zabezpečenie, ktoré vám môže zabaviť, ak nie schopní pôžičku splácať. Nezabezpečené úvery preto prichádzajú s vyššími úrokovými sadzbami na vyrovnanie dodatočného rizika, ktoré veriteľovi vzniklo. Zabezpečený úver je úver podporovaný aktívom známym ako kolaterál. V prípade, že nemôžete svoj úver splácať, má veriteľ spravidla nárok na to, čím ste sa zaručili. Napríklad hypotéky na bývanie sú kryté domom dlžníka a úvery na auto sú zabezpečené vozidlom dlžníka.

Banka nie je jediná inštitúcia, ktorá vám požičia
Banka, do ktorej patríte vám môže ponúknuť výhodnú úrokovú sadzbu na pôžičku, ale nemusí to byť v zásade aj najlepšia ponuka. Zvážte všetky ponuky v hre predtým ako sa rozhodnete a hľadajte najvýhodnejší “obchod”. Vo všeobecnosti platí, že nebankovky vám môžu poskytnúť nižší úrok ako vaša banka.

Osobné pôžičky môžu byť spoľahlivým spôsobom pokrytia vašich výdavkov ak sa uistíte, že ste si požičali výhodne.