Výhody individuálneho kurzu

Učili ste sa, učíte sa alebo sa chcete začať učiť nemčinu? Možno sa práve teraz rozhodujete, ktorý typ kurzu by vám osobne vyhovoval. Existuje niekoľko riešení, a ak si chcete urobiť jasno, aké výhody sa ukrývajú v  individuálnom jazykovom kurze a čo od individuálneho kurzu očakávať, napovie vám náš článok, v ktorom sa bližšie pozrieme na výhody individuálnej výučby.

Jednou z výhod individuálnych kurzov nemčiny je fakt, že je kurz pripravený na mieru len vám a vašim požiadavkám. Vy si vyberáte deň, čas a miesto, kde sa bude výučba konať. Ste to vy, kto má preferencie, čo sa týka lektora, a, samozrejme, vy si diktujete, akú náplň bude kurz mať. To znamená, že si presne  stanovíte, ktorým jazykovým schopnostiam sa budete venovať.

Kvalitné individuálne kurzy nemčiny vždy zohľadnia vami stanovené kritériá, a preto je podľa vašich požiadaviek pripravený študijný plán, vybraná učebnica a meteriály a naplánované testovanie. Podľa vašich preferencií vám jazyková škola zodpovedne vyberie ektora, ktorý bude pre váš kurz najlepší. Všetky vami kladené požiadavky odovzdajú lektorovi, vďaka čomu má jasnú predstavu o tom, ako bude kurz vyzerať: Vy už nemusíte nikomu opäť vysvetľovať, aká je vaša predstava o náplni kurzu. Lektor je so všetkým oboznámený a je na všetko pripravený.

Priebeh kurzu

Medzi ďalšie výhody individuálnej výučby patrí, samozrejme, možnosť kedykoľvek pozmeniť, urýchliť prípadne spomaliť študijný plán. Všetko záleží opäť len a len na vás a vašich potrebách. Ak pocítite, že si potrebujete novú preberanú gramatickú štruktúru precvičiť a poriadne vstrebať, nie je problém lektorovi oznámiť vašu požiadavku a ďalšiu hodinu si gramatiku opäť precvičiť.

Lektor je tu len pre vás

Dôležitú úlohu hrá, samozrejme, i fakt, že lektor je počas hodiny k dispozícii len a len vám. Lektor tak pozná perfektne nielen vaše schopnosti a zručnosti, čo sa týka jazyka, ale aj vaše koníčky, záujmy, pracovnú pozíciu. Skrátka vie, čo vás baví a zaujíma a je potom schopný pripraviť pre vašu hodinu zaujímavé témy.

Počas vyučovacej hodiny budete mať lektora len pre seba a čo sa týka aktivít, len vy si diktujete tempo celého kurzu, ale nielen to. Každý človek potrebuje na rôzne cvičenia vlastné tempo. Nebude vás zdržovať iný spolužiak. Akonáhle čokoľvek dokončíte, lektor s vami cvičenia prejde, prípadne vysvetlí, čo vám nie je jasné. A čo viac, nikdy nezažijete ten pocit, že vy zdržujete celú triedu nejakou otázkou.

Výhody individuálnej výučby

  1. Kurz je šitý na mieru len vám
  2. Vy si vyberáte deň, čas, miesto výučby, lektora
  3. vy si diktujete, akú bude mať kurz náplň
  4. flexibilné študijný plán (možnosť spomaliť alebo zrýchliť podľa vašich jazykových schopností a zručností)
  5. lektor vás dobre pozná (Pozná nielen vaše schopnosti a zručnosti, ale tiež záľuby a koníčky. Vďaka tomu s ním nikdy nebudete preberať niečo, čo vás nezaujíma.)
  6. časová flexibilita v rámci hodiny (Na každej aktivite strávite čas, ktorý vyhovuje vám, nemusíte čakať, až celá trieda dokončí doplňovanie.)
  7. lektora máte len sami pre seba (Kedykoľvek počas hodiny sa môžete opýtať a vždy dostanete odpoveď na vašu otázku.)