Výhody a podmienky študentskej pôžičky

Výhody a podmienky študentskej pôžičky
Aj na Slovensku máme inštitúcie, kde sa poskytuje možnosť požičania peňazí aj pre študentov. Hovoríme tomu tzv. študentská pôžička. Využívajú ju hlavne vysokoškolskí študenti na uhradenie nákladov spojených so štúdiom na vysokej škole. Táto pôžička nesie so sebou veľmi veľa výhod. Študentské pôžičky poskytujú bankové ale i nebankové inštitúcie. Sú to vlastne pôžičky porovnateľné so spotrebiteľskými úvermi, avšak sú zvýhodnené nízkymi úrokmi s možnosťou začať splácať pôžičku až po ukončení štúdia alebo až po dosiahnutí určitej hranice pravidelného mesačného príjmu.
Študentské pôžičky sú bezúčelové a tak nemusíte dokladovať načo peniaze potrebujete. Môžete ich využiť na zaplatenie školného, cestovného, knihy, internátu a pod.
Ďalšími výhodami študentskej pôžičky sú:
– nízke, poprípade žiadne náklady za poskytnutie a vybavenie pôžičky,
– možnosť začať splácať pôžičku začínajú až po dosiahnutí prvému príjmu, keď študenti získajú stály príjem zo zamestnania,
– dlhá doba splácania (do 10 rokov),
– k získaniu pôžičky stačí študentovi potvrdenie o štúdiu na vysokej škole,
– výhodná úroková sadzba,
– bez potreby dokladovať svoj príjem.
Podmienky pre získanie študentskej pôžičky sú:

– študent dennej alebo externej formy štúdia na vysokej škole na území Slovenska alebo v zahraničí,
– prvé vysokoškolské štúdium na príslušnom stupni štúdia.
Ak vás študentská pôžička zaujala a spĺňate podmienky pre jej získanie. Nasleduje výber banky alebo nebankovky, kde o študentskú pôžičku môžete požiadať. Na trhu je ich mnoho, pri bankách však máte menšie riziko a ak si zoberiete pôžičku od banky, kde máte vytvorený aj osobný účet, banka má o vás nejaké informácie a tak vybavovanie pôžičky bude oveľa jednoduchšie. Potom tak podpíšte zmluvu o pôžičke a peniaze vám behom par dni nabehnú na váš účet. Ak ste študentom a potrebujete peniaze, neváhajte využiť túto možnosť.