Vyberte si tie správne alu disky pre vaše auto

Alfou a omegou záujmu každého majiteľa auta by mali byť okrem farby auta a klasických estetických otázok o type a pohodlnosti sedadiel iné veci- predovšetkým technické stránky vozidla. Podstatnú rolu v bezproblémovom chode auta hrajú aj disky na kolesách, preto si dajte záležať na výbere tých správnych.

Pri kúpe nových diskov pre vaše auto sa zamerajte na viacero vecí. V ponuke sú plechové a alu disky – hliníkové disky, ktoré patria k tým lepším, čo sa kvality týka, pretože na rozdiel od plechových diskov nehrdzavejú. To sa samozrejme zvykne odraziť na ich cenovej kategórii, ktorá je však na mieste, pokiaľ vám záleží na celkovej bezpečnosti cestovania vo vašom automobile.

Je dôležité, aby alu disky veľkostne vyhovovali konkrétnemu modelu auta. Preto si ešte pred tým, ako si ich zaobstaráte, poriadne zistite presné rozmery kolies, aby vám disky sedeli. Hlavne berte do úvahy typ kolesa a jeho priemer.

Ku každému disku potrebujete skrutky – ich počet určite nezanedbajte. Niektoré typy diskov si vyžadujú kúpu štyroch, niektoré piatich skrutiek. V súčasnosti máte na výber z množstva farebných prevedení diskov, do úvahy by ste však mali brať model a farbu vášho auta, aby konečný dojem nepôsobil gýčovo či nevkusne. Výber farby je len na vás, so striebornými alu diskami však určite nešliapnete vedľa. Výrobcov alu diskov je na každom rohu mnoho, pokúste sa však nájsť značku, ktorá ponúka bezpečné a certifikované hliníkové disky za dobrú cenu. Vaše auto na cestách by nemalo byť nebezpečným strojom pre vás ani ďalších príslušníkov cestnej premávky, preto by malo spĺňať všetky bezpečnostné zásady už od základov.

Najdôležitejšou vecou pri kúpe nových alu diskov je ich kvalitatívna a bezpečnostná hodnota, aby vaša každá jazda prebiehala bez problémov, a aby ste zakaždým úspešne došli až do cieľa.

 

audi-737338_640