Viazanie diplomovky nemusí byť stresujúce

Diplomová práca predstavuje pre mnohých študentov hrozbu, je niečím, čo visí vo vzduchu a neskutočne sa toho boja. Pravda, pri diplomovke platí tá výhoda, že študent už má skúsenosti s bakalárskou prácou, preto sa tá diplomová už píše predsa len o niečo ľahšie. Kľúč k úspechu je len jeden – neodkladať a urobiť si prípravu či texty do diplomovky vopred, aby ste potom nemuseli robiť všetko na poslednú chvíľu. Hrozné sú tie príbehy študentov, ktorí písali diplomovku tri dni pred deadlinom a robili to štýlom dvadsať hodín bez prestávky.

Nezabúdajte na úpravu

Diplomová práca, to nie je len o tom napísať ju. Pri deadline máte stanovené aj to, v akej forme ju treba na pracovisku danej katedry odovzdať. Väčšinou treba dve či tri vytlačené verzie, elektronickú verziu a k tomu ešte veľa ďalších papierov či dokumentov. Preto ak je deadline v piatok, tak nie je možné nahrať prácu do AIS v piatok ráno a tešiť sa. Nestihnete si ju totiž vytlačiť, zviazať a podobne. Je potrebné mať určitú časovú rezervu. Samozrejme, tá sa vďaka moderným technológiám zmenšuje.

Viazanie na počkanie

Viazanie diplomových prác vám už dnes vďaka posunu technológií často urobia aj na počkanie. To sa týka najmä tepelnej väzby, ktorá nie je tak náročná a v dobrom papiernictve vám ju urobia aj do hodiny. Druhou vecou sú knižné väzby. Tie už sú na čas náročnejšie a preto ak potrebujete knižnú väzbu, nechajte si tam určitú rezervu. Je lepšie zbaviť sa takto zbytočných nervov, než potom stresovať.

Diplomovka, len krok od titulu!

Ak sa vám nebude chcieť pustiť do diplomovej práce, tak si predstavte vrchol svojho cieľa, ktorým je získanie vysokoškolského vzdelania. Od odovzdania diplomovej práce vás už len krok delí od štátnic, za ktorými sa nachádza váš cieľ, a síce získanie vysokoškolského diplomu! Takto sa rozhodne oplatí rozmýšľať a potom aj to písanie pôjde ľahšie. A nezabúdajte ani na kvalitné zviazanie diplomovej práce.