Správna montáž plastových okien

Správna montáž plastových okien

Okrem kúpy kvalitného okna je potrebné vykonať aj kvalitnú montáž, aby okno dosiahlo svoje kvality. Práve tá sa na kvalite celej zákazky prejaví až po niekoľkých rokoch.

Skúsení výrobcovia okien veľmi dobre vedia, aké sú trendy v modernej montáži a čo hovoria technické normy. Plastové okno je technologicky vyspelý výrobok, ktorý si vyžaduje trochu iné zabudovanie, než ako tomu bolo začiatkom deväťdesiatych rokov. Líši sa aj montáž pre rekonštrukcie a novostavby.

Montáž v rekonštruovanej nehnuteľnosti

Pretože v starej nehnuteľnosti musí byť vybraté staré okno, nikto nedokáže predpovedať kvalitu špalety. Z tohto dôvodu sa pri montáži plastových okien použije montážna pena, ktorá slúži ako tepelná izolácia, v kombinácii s membránovými fóliami, ktoré budú aplikované zvonka aj zvnútra po celom obvode okenného rámu. Potom sa okno osadí do fasády. Vďaka celému tesniacemu systému sa užívateľ nemusí báť zatekania dažďa, chladných rohov okenného rámu a tvorby plesní.

Montáž v novostavbe

V novostavbe je montáž plastových okien oveľa jednoduchšia. Vďaka presným stavebným prvkom sú špalety ideálne rovné a teda predchádzajúci spôsob môže byť plne nahradený impregnovanou kompresnou páskou. Tú, v jednom produkte, tvorí tepelnú izolácia, parotesná zábrana z interiéru a vodotesná zábrana z exteriéru. Opäť, u takto namontovaného okna sa nemusíte báť zmienených nežiaducich javov.

Všetkým, ktorí uvažujú o výmene starých okien za nové, či o osadení novostavby plastovými oknami, sa dá odporučiť, aby sa namiesto hľadania super zliav, zamerali na dôležitejšie témy.

Pozornosť by sa mala venovať správnej a kvalitnej montáži s použitím parotesných fólií, ktoré zaistia okná bez plesní, zatekania a premŕzania. Nakoniec by sa mal kupujúci opýtať, akým spôsobom firma zabezpečuje pozáručný servis.