S letnými pneumatikami sa na sneh ani nepúšťajte

„Auto malo napriek zľadovatenej vozovke obuté letné pneumatiky a tak skončilo po šmyku mimo cesty,“ tak sa často začínajú správy o dopravných nehodách počas zimnej sezóny. Je veľmi smutné, že stále veľa slovenských vodičov akosi nerešpektuje povinnosť mať počas zimy obuté zimné pneumatiky. Ich argument je jasný – ušetriť peniaze. No pneumatiky sa dajú kúpiť aj lacno, takže táto výhovorka nemôže obstáť.

snow-1281636_640

Lacné pneumatiky z internetu

Prežitok, že zimné pneumatiky sú drahé, by už dávno nemal platiť. V dnešnej silnej konkurencii výrobcov i predajcov pneumatík sa ceny dostávajú podstatne nižšie než v minulosti. Silným aspektom je aj efekt internetových obchodov. Tie ponúkajú širší sortiment lacných pneumatík najrôznejších značiek a to všetko za veľmi výhodné ceny.

Zimné pneumatiky bez veľkej investície

Takže, ak sa niekto bude vyhovárať, že chodí celý rok na letných pneumatikách preto, aby ušetril, tak mu rovno povedzte, že je to hlúposť. Navyše, len to logické zamyslenie. Letné pneumatiky sa celoročným používaním viac ničia, preto vydržia taktiež kratšie. Nie je lepšie mať dve kvalitné sady letných a zimných pneumatík, než drať tie jedny letné? Dnes už navyše môžete mať zimné pneumatiky bez veľkých investícií, stačí nakupovať na internete.

Život si späť nekúpite

Žiaľ, veľa nehôd v zime spôsobia vodiči, ktorí sa na ľad a sneh úplne nepochopiteľne vydajú v letných pneumatikách. Je tak len otázkou času, kým nabúrajú, čo môže skončiť nielen stratami na majetku, ale aj na životoch. Vy teda môžete šetriť na zimných pneumatikách, no ak sa niečo nebodaj stane, život si späť nekúpite. Tá investícia je niekedy naozaj potrebná a nevyhnutná. Ak sa jedná o bezpečnosť, tak je úplne jasné, že na tej sa v najmenšom nešetrí. Preto si radšej kúpte lacné zimné pneumatiky z internetu, než by ste mali špekulovať s jazdením na letných počas zimy.