Recenzia: Keď kurz angličtiny, tak jedine callanovou metódou

Recenzia: Keď kurz angličtiny, tak jedine callanovou metódou

Rozmýšľate nad tým, že by ste sa chceli zapísať na kurz angličtiny? Sám som stál pred touto otázkou. Nie je to úplne lacná záležitosť, preto si to treba dobre premyslieť.

Dostal som niekoľko feedbackou od známych, ktorí absolvovali jazykové kurzy. Všetci štyria si vybrali školy, ktoré vedú výuku prostredníctvom callanovej metódy. Ide v podstate o priamu metódu, kde ste v priamej interakcii s lektorom.

Všetkých som vyspovedal, aký na to mali názor a ako im to pomohlo. Každý z nich sa vyjadril veľmi pozitívne, že ho to naozaj posunulo v jeho úrovni angličtiny. To ma presvedčilo, aby som sa aj ja na to dal!

Ľutovať určite nebudete

Hodiny boli naozaj super. Ak potrebujete rozviazať jazyk a prekonať strach, je to naozaj ono. Lektor vám doslova nedovolí zaspať, či nechať sa odviať myšlienkami niekam inam. Neriešia sa žiadne hlúposti, ide čisto o porozumenie a konverzovanie, konverzovanie a konverzovanie. Forma je jednoduchá: otázka – odpoveď alebo opisovanie javov typu: vysvetli, čo znamená toto slovo, použi ho vo vete (samozrejme všetko v angličtine). Nerieši sa gramatika, tá vám je naprd, ak sa nedokážete aspoň na slušnej úrovni dohovoriť.

Určite, ak sa potrebujete nutne a v rýchlej dobe v angličtine niekam posunúť, tak určite neváhajte a choďte do toho.

Kurz nie je všetko

Na koniec vám chcem povedať, že kurz nie je zlatý grál. Chcem tým povedať, že nestačí len navštevovať kurz a automaticky sa z vás stane native speaker. Dve hodinky dvakrát týždenne je tak či tak málo, keď si to dáte do pomeru s tým, koľko zvyšného času komunikujete v slovenčine. Kurz treba skombinovať aj s ďalšími metódami. A tými napríklad sú: pravidelné sledovanie filmov a seriálov s titulkami, čítanie kníh a článkov v angličtine, počúvanie a prekladanie si zahraničných skladieb, internetové a mobilné aplikácie zamerané na výučbu angličtiny, četovanie s cudzincami (áno, aj na to sú weby) a tak ďalej.