Neviete si vybrať rolety?

Neviete si vybrať rolety?
Rozhodujete sa práve, aký spôsobom zamedzíte prístup svetla cez okno do miestnosti? Neviete sa rozhodnúť, či zvoliť klasické rolety, žalúzie, alebo ECO náhradu v podobe bambusových roliet, či látkové tienidlá? Na zúbok sme sa pozreli práve tejto tematiky a prinášame vám pár základných informácií.

Rolety

Rolety sa delia na niekoľko kategórií. Najznámejšie sú vonkajšie rolety. Výhodou tohto spôsobu tienenia je, že po ich spustení preniká do interiéru minimum svetla a ich ovládanie je jednoduché, pomocou lanka. Ich montáž je nenáročná a ľahko sa aj dodatočne primontujú na stenu, k okennému otvoru a nie sú potrebné žiadne ďalšie stavebné úpravy. Špeciálnym tienidlom z tejto rady sú bambusové rolety, ktoré sa inštalujú zvnútra a majú osobitný, jedinečný dizajn. Ak preferujete prírodné materiály, tak práve tieto rolety môžu byť ozvláštňujúci element vášho príbytku.

Žalúzie

Aj žalúzie ponúkajú niekoľko prevedení. Najpoužívanejšie tienidlá sú hliníkové interiérové žalúzie. Ich výhodou je určite cena a jednoduchá manipulácia, pomocou retiazky a brzdičky. Ako sme už vyššie spomínali aj žalúzie môžu patriť do skupiny ECO a to v drevenom prevedení. Drevený materiál dokáže zútuľniť priestor a práve detail, akým sú drevené žalúzie, môže interiéru dodať ten pravý šmrnc. Okrem vnútorných žalúzií sú moderné aj exteriérové hliníkové žalúzie, ktoré okrem funkčnej úlohy, majú aj estetickú funkciu. Perfektne dopĺňajú obrovské okná na stavbách v industriálnom štýle.

Látkové tienidlá

Od klasických sa presunieme k viac alternatívnym, avšak nie menej obľúbeným, látkovým tienidlám. Okrem klasických vertikálnych žalúzií, ktoré sa nám často spájajú s kanceláriou, do popredia prichádzajú aj látkové, ktoré prekryjú celý oblok naraz. Pri vytiahnutí sa zmotajú do kotúča a manipulácia s nimi je ozaj jednoduchá. Vedia oživiť každú miestnosť v modernom štýle.
Kov je predsa len kov, ale ak ste milovníci prírodných materiálov bambusové rolety, či drevené žalúzie sú tou správnou voľbou.