Návod, ako namontovať žalúzie

phpThumb

Vymieňali ste staré okná za nové? Iste sa zhodneme, že na nové okná sa hodia aj nové žalúzie. Všetci však vieme, že výmena okien je finančne náročná, a tak snaha ušetriť nejaké to euro je na mieste. Práve návod montáže žalúzii, ktorý si priblížime v dnešnom článku, nám môže výrazne pomôcť v tejto snahe, a tak namontovať žalúzie si budeme môcť sami.

Najprv si skontrolujte, či objednané žalúzie majú všetky potrebné prvky, ktoré sa výrobca zaručil dodať. Väčšinou by to mali byť samotné žalúzie s bočnými krytmi a fixačnými lankami, brzda guľôčkovej retiazky, 2 skrutky pre brzdu guličkovej retiazky, 4 skrutky pre uchytenie žalúzie, dištančné podložky.

Pred samotnou montážou žalúzie nerozťahujte, nechajte ich zatiahnuté.

Ešte raz skontrolujte či rozmery žalúzii sedia s mierami okenného krídla, teda s okennou tabuľou.

Ako prvé pri samotnej montáži priskrutkujte žalúzie do zasklievacej lišty okenného krídla. Nedôjde tak k samotnému poškodeniu okna.

Do spodnej zasklievacej lišty navŕtajte dierky pre fixné lanká. Do nich vložte kolíky, cez ktoré je pretiahnutý silón. Potom kolíky zatlačte do dierok tak, aby bol silón napnutý. Prebytočné konce potom odstrihnite alebo odrežte.

Ak sú už žalúzie namontované, tak ešte osaďte bočné krytky.

Do zasklievacej lišty pripevnite držiak na retiazku žalúzie.

Ako posledné skontrolujte, či sú žalúzie funkčné, a či všetko drží tak ako má.

Ako vidíte, montáž žalúzií nie je náročná, a mali by ste ju zvládnuť. Ak si na to netrúfate, zavolajte si odborníka, ktorý to bude mať hotové za pár minút.