Na koho sa obrátiť s potrebou prekladu textov?

Hoci je dnes ovládanie cudzieho jazyka akousi samozrejmosťou, bez ktorej sa nezaobídeme tak v osobnom, ako aj pracovnom živote, mnohokrát sa stane, že s potrebou prekladu sa obraciame na profesionálne spoločnosti či agentúry. Výhodou využitia služieb profesionálnych prekladateľských agentúr je jednoznačnosť prekladu, vysoký štandard kvality, ktorý sa pohybuje na medzinárodnej úrovni, ako aj jednoduché objednanie a rýchle poskytovanie služieb.

glasses-272399_960_720Hlavnou náplňou práce moderných prekladateľských agentúr sú preklady textov, pričom ide o skutočne širokú základňu tých najrozmanitejších a najrozličnejších tém. Moderné  a spoločensky zodpovedné prekladateľské agentúry poskytujú svojim klientom prvotriedne služby v oblasti technických prekladov, medicínskych prekladov, prekladov právnych dokumentov, ako aj ekonomických prekladov.

Každá skupina prekladov je svojím spôsobom špecifická a preto sa aj jednotliví prekladatelia špecializujú na konkrétne typy prekladov. Prekladatelia technických textov, rôznych návodov na použitie či príručiek a technických výkresov pristupujú k svojej práci s tou najvyššou odbornosťou. Pri prekladoch právnych dokumentov, ktoré často predstavujú dôležité medzinárodné zmluvy či novely zákonov pomáhajú moderných prekladateľským agentúram prekladatelia, ktorí sú zároveň právnikmi, takže cudzojazyčné odborné termíny im problém nerobia. Mnohé spoločnosti používajú na preklady špeciálne softvéry, ktoré vytvárajú akúsi prekladovú pamäť, čoho výsledkom sú konzistentné preklady. Spokojnosť klientov garantujú aj dlhoročné skúsenosti jednotlivých inštitúcií. Mnohé z nich sú na trhu už niekoľko desiatok rokov a svoje služby poskytli tisíckam zákazníkov, ktorých referencie a vrelé odporúčania presvedčia každého, kto má záujem či potrebu prekladu textov.