Na čo myslieť pri výbere sieťky proti hmyzu

Na čo myslieť pri výbere sieťky proti hmyzu

Máte už dosť otravného bzukotu, dotieravých múch a kusancov na vašom tele po nočných náletoch komárov? Tak prečo s tým okamžite neskoncujete? Ako? Jednoducho. Sieťkou proti hmyzu. V dnešnom článku si povieme na čo by ste mali dbať pri výbere.

Správny typ

Keďže na trhu je veľké množstvo výrobcov okien, tak laik len veľmi ťažko zistí či vybraný typ sieťky proti hmyzu pasuje na dané okno. Vo všeobecnosti však platí, že čím je jednoduchší rám okna, tým viac možností výberu siete existuje. No stále je lepšie výber sieťky konzultovať s odborníkom.

Na sieť myslite už pri výbere tieniacej techniky

Na kúpu siete proti hmyzu málokto myslí hneď pri výbere nového okna a tieniacej techniky. Väčšinou k tomu dôjde až neskôr, keď nové okno aj tienenie je už osadené. No a práve pri už osadenom vonkajšom tienení vzniká problém, čo sa výberu siete týka, pretože je obmedzený výber. Často je nakoniec jedinou možnosťou sieťka proti hmyzu na suchý zips.

Merajte viackrát a poriadne

Pred samotnou kúpou siete proti hmyzu je dôležité správne, dôkladne a presne zmerať okná poprípade aj dvere. Ak kupujete sieťku z hobbymarketu, tak sa musíte spoľahnúť na seba, ak nakupujete od výrobcu okien, tak ten vám vie poslať svojich technikov, ktorí to odmerajú miesto vás.

Rozhodnite sa, či chcete vidieť von

Pri výbere siete proti hmyzu by ste sa mali rozhodnúť či chcete cez ňu vidieť von, respektíve či chcete, aby bolo cez ňu vidieť dnu. Mnoho ľudí si myslí, že cez bielu je lepšie vidieť, no opak je pravdou. Čierna sieť je v okne takmer neviditeľná a umožňuje výhľad, biela sťažuje výhľad von, ako aj dovnútra.

Sieťka proti hmyzu je ideálnym riešením proti otravnému hmyzu a ukončí vaše bezsenné noci. Tak neváhajte a vyhľadajte overeného predajcu.