Na čo dať pri výbere jazykovej školy v Bratislave pozor

Na čo dať pri výbere jazykovej školy v Bratislave pozor

Rozhodli ste sa, že si svoje lingvistické portfólio rozšírite o nový cudzí jazyk alebo zlepšíte niektorý z tých, ktorý ovládate a začnete chodiť do jazykovej školy v Bratislave? Ako však vybrať z toľkého množstva jazykových škôl v Bratislave tú najlepšiu pre vás? V dnešnom článku si povieme na čo hľadieť pri jej výbere.

Intenzita

Pamätáte sa ešte na školské časy, keď ste sa učili slovenčinu? Mali ste ju každý deň. Ako sa chcete naučiť nový jazyk, ak budete mať hodinu raz týždenne? Hľadajte takú jazykovku, kde je intenzita minimálne 2-3 krát za týždeň a vždy na niekoľko hodín. Čím väčšia intenzita, tým lepšie.

Rozdeľovacie testy

Rozdeľuje jazyková škola svojich žiakov do levelov na základe písomných testov? Tak takejto jazykovej škole v Bratislave sa oblúkom vyhnite, pretože pre skutočné posúdenie úrovne jazyka nestačia písomné testy. Pre správne zatriedenie do úrovne by rozhodne nemal chýbať krátky pohovor.

Metóda výučby

Akým spôsobom bude prebiehať výučba? Koľko času z hodiny bude venovanej teórii a koľko praxi? Dostanete sa k slovu? Bez intenzívneho precvičovania komunikácie budete mať len teoretické pasívne vedomosti a s veľkou pravdepodobnosťou problém hovoriť. Navyše tieto teoretické vedomosti bez využívania v komunikácii rýchlo zabudnete.

Hodnotenie

Ako bude o vás postarané počas kurzu? Budú vaše výsledky sledované? Ak áno, ako často? Je jazykový kurz zakončený testom? Nechcete predsa chodiť do takej jazykovej školy v Bratislave, ktorej nebude absolútne vôbec záležať na vašom progrese, ale len na vašich peniazoch.

Veľa ľudí si vyberá jazykovú školu v Bratislave len na základe ceny, výsledkom čoho je, že ani po rokoch daný jazyk neovládajú. Ak nechcete k takým ľuďom patriť aj vy, tak si dajte na výbere jazykovej školy v Bratislave záležať.