Kurz nemčiny pre našu firmu mi pomohol zlepšiť sa

Kurz nemčiny pre našu firmu mi pomohol zlepšiť sa

Naučiť sa v dospelosti nový jazyk si podľa môjho názoru vyžaduje viac námahy a motivácie ako v mladosti. Keď ste mladý, máte veľa času a celý život pred sebou, preto vám nerobí problém naučiť sa niečo nové a hlavne, nájsť si pre to dostatok času. Ovládanie cudzieho jazyka tiež môže v dnešnej dobe výrazne zvýšiť šance na nájdenie dobre platenej práce.

S kurzami cudzích jazykov sa akoby roztrhlo vrece, preto nie je žiaden problém nájsť si ten vhodný pre seba. Plusom je tiež to, ako to bolo aj v mojom prípade, keď sa pre firemné kurzy rozhodne samotná firma, v ktorej pracujete. V takom prípade sa môžete tešiť na veľa zábavy, ktorú zažijete spolu s kolegami. Samozrejme, okrem toho sa naučíte veľa nového, čo neskôr využijete pri svojej práci.

Kvôli klientom z krajín ako sú Nemecko, Rakúsko, či Švajčiarsko, bol pre nás vybraný kurz nemčiny pre firmy. Mojou náplňou práce je emailová aj telefonická komunikácia s klientmi z týchto krajín. Preto sa akékoľvek zlepšenie mojich schopností určite zíde.  Kvalita firmy vždy stojí a padá na ľuďoch, ktorí v nej pracujú.

Kurz nemeckého jazyka začal zistením jazykovej úrovne daného jazyka na základe vstupného testu. Neskôr sme boli podľa výsledkov našich vedomostí rozdelení do skupín, ktoré nám boli prispôsobené ako na mieru. Lektori viedli výučbu priamo v našej firme, vďaka čomu som sa cítila komfortne. Po skončení kurzu som nadobudla väčšie sebavedomie v komunikácii v nemeckom jazyku, čo mi pomohlo v ďalšej práci. Kurzy nemčiny pre firmy sú podľa mňa skvelým spôsobom, ako povzbudiť zamestnancov v zlepšení ich jazykových schopností.