Jazykové online vzdelávanie- skúsiť či neskúsiť?

Technológia a online svet sa stal významnou súčasťou nášho každodenného života a môžeme sa všetci úprimne priznať, že to zmenilo celé fungovanie nášho života. Zmenilo to spôsob, akým komunikujeme, spôsob, akým pracujeme, spôsob akým sa vzdelávame a zmenil sa aj spôsob, akým sa učíme alebo dokážeme naučiť nový jazyk.

Staršie generácie, ktorým sa o online vzdelávaní ani nesnívalo, sa učili dnes už pre mnohých staromódnym spôsobom- jedna identická učebnica pre všetkých, veľa gramatiky, veľa zbytočných cvičení a takmer nulová interakcia. Vyučovanie jazykov by však malo byť iné- inovatívne, zamerané na potreby študentov, zábavné a najmä efektívne. Presne preto svieti na semafore pre online vzdelávanie čoraz dlhšie iba zelená.
Je to interaktívne
Ak sa rozhodnete študovať online, môžete si byť istí, že to bude nad mieru interaktívne. Keď sa učíte jazyk online, máte prístup k širokej škále interaktívnych aktivít ako sú: sledovanie videí online, učenie sa novej slovnej zásoby pomocou tzv. flashcardov, hranie zábavných a zaujímavých hier, chatovanie na rôznych fórach a podobne.
Je to flexibilné
Vzdelávať sa online môžete z domu, z kancelárie alebo aj z Karibskej pláže. Vy ste ten, kto rozhoduje o tom, kedy, kde a v akom množstve. Môžete sa učiť počas prestávky na obed, keď sa vrátite z práce alebo cez víkend a všetko, čo potrebujete, je prenosný počítač a dobré internetové pripojenie. (Kto dnes nemá prístup na internet?)
Je to “smart”
Okrem počítača môžete využívať pokojne aj tablet alebo svoj smartfón. Čas s mobilom v ruke tak môžete zabiť aj inak ako na sociálnych sieťach. Pre online vzdelávanie existuje aj množstvo pomocných aplikácií, kde môžete otestovať svoje doterajšie vedomosti.
O nič vás neukráti
Rozdiel medzi konvenčným a online vzdelávaním nie je až taký priepastný. Svojho lektora alebo učiteľa môžete rovnako vidieť prostredníctvom video hovoru alebo inej aplikácie a online lekcia bude menej stresujúca ako tá “triedna”, pretože nemáte neprajných spolužiakov, ktorí sa budú smiať na každej malej chybičke.
Áno alebo nie?
Určite sa online vzdelávania netreba báť len preto, že je to niečo nové, iné a moderné. Online kurzy vám ušetria čas, peniaze a môžete si učenie prispôsobiť podľa svojich možností a schopností. Ak teda hľadáte zábavnú a interaktívnu formu výučby, odpoveď pre online vzdelávanie bude jedno veľké áno.