Jazyková škola alebo doučovanie?

Už dlhšiu dobu rozmýšľate nad tým, že si potrebujete zlepšiť vašu angličtinu? No neviete sa rozhodnúť medzi kurzom angličtiny na jazykovej škole a doučovaním? Možno vám pomôžeme, pretože v dnešnom článku sa pozrieme na výhody obidvoch možností.

Výhody jazykovej školy

Certifikát

Po absolvovaní kurzu angličiny na jazykovej škole máte možnosť získať certifikát po úspešnom zložení záverečných skúšok. Tento certifikát by mal byť dôkazom vašich schopností dohovoriť sa v anglickom jazyku.

Motivácia chodiť na hodiny

Tým, že za kurz angličtiny platíte vopred, tak máte o motiváciu postarané, pretože neabsolvované hodiny vám nikto nenahradí ani nepreplatí.

Skúsený lektor

Pri jazykovej škole sa nemusíte obávať, ako to bude so skúsenosťami a schopnosťami lektora. Všetky jazykovky si na výbere lektorov dávajú záležať.

Kontakty

Na kurze angličtiny môžete spoznať nových ľudí a získať tak nové kontakty, ktorých v dnešnej dobe nie je nikdy dosť.

Výhody doučovania

Hodiny na mieru

Pri doučovaní máte výhodu tvorby priebehu hodiny. Od trvania jej dĺžky až po jej náplň. Je len na vás, či budete riešiť slovíčka, gramatiku, konverzovať a podobne.

Miesto a čas

Je len na vás a doučovateľovi, ako sa dohodnete na hodinách. Či si vopred stanovíte presné dni a časy alebo to riešite priebežne. To isté sa týka aj miesta doučovania.

Motivácia

Pri doučovaní ste viac menej nútení chodiť na hodiny pripravený, pretože na hodine ste len vy a doučovateľ. Takže vidí, či ste sa učili alebo nie.

Neprepadnú vám peniaze

Ak neprídete na hodinu, tak vám neprepadnú peniaze, keďže doučovanie sa platí za hodinu. No buďte si istí, že ak budete často rušiť hodiny, tak doučovateľ spoluprácu s vami ukončí.

Na záver možno konštatovať, že kurz angličtiny na jazykovej škole je pre všetkých, ktorí chcú úroveň svojej angličtiny obnoviť, udržiavať a zdokonaľovať, no netlačia na okamžité výsledky. Doučovaie je vhodnejšie pre tých, ktorí majú špecifické požiadavky alebo konkrétne ciele.