Daniel Wellington – klasika nad klasiku

s922922-0953DW

Ak sa hovorí o klasikých a kvalitných hodinkách, tak určite ide o o známu značku Daniel Wellington. Táto švédska značka sa vyznačuje predovšetkým ležérnou eleganciou, využiteľnosťou a funkčnosťou. V ponuke sú dámske a pánske hodinky s vymeniteľnými remienkami z kože, alebo z textílii.

Ako sa to všetko začalo?

Zakladateľom značky je Filip Tysander, ktorý na svojej ceste po svete stretol šarmantného pána, ktorý pochádzal z britských ostrovov. Tento pán bol Daniel Wellington, ktorý sa vyznačoval štýlovosťou a schopnosťou pôsobiť nóbl, aj napriek tomu, že svoje hodinky nosieval na zvetraných popruhoch NATO. Tysandera to natoľko upútalo, že sa rozhodol skopírovať Wellingtonov nadčasový štýl a preniesť ho do hodiniek.

Daniel Wellington, klasika, ktorá neumiera.

Hodinky Daniel Wellington dokážu pôsobiť elegantne, ale aj športovo. Je len na vás, ktorý remienok si zvolíte. Ciferníky sa vyrábajú z chirurgickej ocele, niekedy sú pozlátené a chránené minerálnym sklíčkom. Na niekotorých hodinkách tejto značky nájdeme aj krištáliky Swarovski. Strojček Quartz ručí za presný chod hodiniek a ich funkčnosť.

Ročne sa predajú milióny hodiniek Daniel Wellington, čo hovorí o ich obľúbenosti v celom svete. Táto značka predáva dva typy hodiniek – hodinky bez čísel a s rímskymi číslicami. Vďaka tomu, že remienky možno vymienať, každý si môže vytvoriť hodinky, ktoré sa mu budu páčiť najviac.

Ako sa o hodinky starať?

Ak už vlastníte, alebo plánujete vlastniť hodinky Daniel Wellington, tak by ste mali vedieť, ako sa o ne správne starať. Očistiť ich môžete mäkkou vlhkou handričkou, ktorá nepoškodí ani púzdro, ani minerálne sklíčko. Potom hodinky vysušte a vyleštite. Ak si hodinky nechcete poškodiť, nespite s nimi a nenoste ich pri manuálnej práci, ani pri namáhavých športových aktivitách.