Čo pre študenta? Počítač, alebo notebook?

Čo pre študenta? Počítač, alebo notebook?
Chystáte sa kúpiť si nový študentský počítač? Študenti si v dnešnej dobe svoje štúdium bez počítača, alebo notebooku ani len nevedia predstaviť. Každý jeden študent či na základnej, strednej, alebo vysokej škole pri svojom štúdiu využíva počítač, alebo notebook. Aj školy svoje učebné metódy prispôsobili modernej dobe a tak dnes na viacerých školách prebiehajú integrované vyučovacie metódy prostredníctvom modernej technológie.
Poradíme vám na čo sa pri výbere počítača alebo notebooku pozerať a čomu sa vyhnúť? Existuje niekoľko základných parametrov a rád, ktorých by sme sa mali vždy držať.
Kedy je lepší počítač?
Ak kupujeme počítač pre žiaka základnej školy a bude ho používať len on, notebook je zbytočný. Dôležitý je komfort používania, ktorý pri notebookoch pre stiesnené rozmery trpí. Klasický stolný, teda desktopový počítač ponúka aj oveľa lepší pomer ceny a výkonu ako notebook. Keďže sa nebude prenášať, mechanicky vydrží oveľa dlhšie, ako lacný plastový notebook.
Pri kúpe počítača treba myslieť aj na doplnkové zariadenie. A to kvalitnú klávesnicu, myš. A pracovné miesto, kde počítač umiestnite. Toto miesto by malo byť vyčlenené len na učenie, preto sa zamyslite nad tým, či vám, alebo vášmu dieťaťu sa tam bude dobre sústrediť.
A kedy notebook? 
Pre kúpe notebooku – mini pc rozhoduje vždy mobilita. Ak je pre vás významná, je preto nutné kúpiť notebook, vyhnite sa vtedy tým najlacnejším modelom. Kvalita spracovania býva nízka. Plasty sa prehýbajú, pánty displeja dlho nevydržia, vytvoria si vôľu a časom môžu namáhaním prasknúť. Klávesnica a touchpad sa neovládajú komfortne.
Notebook je investícia, preto sa nebojte do jeho kvality zainvestovať. Pri študentoch stredných škôl notebooky slúžia ako elektronické zošity. Dôležitými parametrami sú teda výdrž batérie, tichý chod, kvalitná klávesnica a displej. Tichý chod spoznáte kvalitným spracovaním odvetrávania a to mriežkami na spodnej strane.
Pri výbere počítača pre vysokoškoláka treba myslieť na študovaný obor i ubytovanie. Technické odbory využijú výkonné, stolné (desktopové) počítače, výkonné multimediálne notebooky alebo kvalitné ultramobilné pracovné notebooky. Netechnické smery využijú skôr bežné notebooky a netbooky. Podstatná je výdrž batérie a kvalita spracovania, aby notebook vydržal každodenné prenášanie.
Rada na záver
Pri výbere notebooku, alebo počítača vždy myslite na záruku. Ak si už kúpite akýkoľvek drahý počítač, alebo notebook stále je to len elektronika, ktorá je nevyspytateľná svojou výdržou.
Aby ste mali záruku, že notebook, alebo počítač vám kedykoľvek opravia, alebo vymenia.