Chyby pri predaji bytu

Chyby pri predaji bytu

Chyby, ktorých sa dopúšťajú majitelia bytov alebo rodinných domov pri ich predaji, sa opakujú stále dookola. Následný prehľad chýb v dnešnom článku priblíži, na čo je dôležité si pri predaji nehnuteľnosti dávať pozor, aby ste neprišli o peniaze.

Zlá cena

Zo všetkých chýb, ktorých sa môžete dopustiť, je táto najzávažnejšia. V oboch prípadoch vás totiž pripraví o peniaze. Ak budete svoj byt predávať príliš lacno, zbytočne sa tak pripravíte o zárobok. O peniaze môžete prísť aj v prípade, že si poviete o neúmerne vysokú sumu. Každý z nás chce za svoj majetok získať maximálnu cenu, pokiaľ ju však nastavíte príliš vysoko, záujemcov tým odradíte. A nezískate ich naspäť ani tým, že neskôr zľavíte.

Zlá inzercia

Veľa majiteľov, ktorí predávajú byt alebo dom si myslia, že stačí dať inzerát na jeden či dva významné realitné servery, zaplatiť si klasickú inzerciu v tlači. Dôležité je urobiť takú propagáciu, ktorá osloví čo najviac ľudí a čo najširší okruh potenciálnych záujemcov. Treba využiť všetky dostupné kanály, na ktorých sa dá inzerovať.

Zlé jednanie

Upútanie, udržanie záujmu a hlavne jeho dovedenie k nejakej forme zaistenia, zmluvy, záväzku vyžaduje určité obchodnícke a vyjednávacie schopnosti. No niektorí ľudia to jednoducho nevedia a majú vyslovene protiobchodný postoj a vôbec si to neuvedomujú.

Zlé nafotenie nehnuteľnosti

Nie nejako ledabolo, nefotíte dovolenku, ide o vaše peniaze. Nehnuteľnosť musíte mať upratanú tak ako ešte nikdy nebola. Vtedy bude pôsobiť úplne inak ako keby ste mali na fotkách zachytenú kozmetiku v kúpeľni, ponožky v spálni a podobne. Týka sa to všetkých miestností v celom byte.

Chýb, ktorých sa ľudia dopúšťajú pri predaji bytu je oveľa viac. Tieto chyby sú však úplne zásadné, a preto si dajte pozor, ak budete predávať svoju nehnuteľnosť.