Ako vyzerá výroba plastových okien?

Ako vyzerá výroba plastových okien?

Plastové okná sú na Slovensku stále najžiadanejšie. Uvažujete o ich kúpe a zaujímalo by vás ako prebieha výroba plastových okien? Tak v dnešnom článku si môžete o tom aspoň prečítať.

Základom je profil

Základom sú plastové profily, ktoré majú rozhodujúci vplyv na vlastnosti okien. Ide o plastové tyče, ktoré sú kvôli izolačným vlastnostiam vnútri rozdelené na duté komory. Aby plastové okná mali dostatočnú a dlhodobú tvarovú stabilitu, je do stredovej komory pri oknách väčších rozmerov vkladaná kovová výstuha.

Priebeh výroby plastových okien

Spomínaný profil sa najprv pre jednotlivé plastové okná nareže a vloží sa do nich oceľová výstuha. Jednotlivé diely idú ďalej na zvárací automat. Ten je základom výroby plastových okien. Zvárací automat vykoná zvar v šikmých rohoch plastových okien.

Veľmi významnou fázou výroby plastových okien je osadenie kovania na okná. Typ kovania, jeho kvalita a technológia montáže do okna priamo súvisí so základnou funkčnosťou okien. Problémy s oknami sa v rade prípadov súvisí práve so zlou funkčnosťou kovania.

Posledným krokom je zasklenie. Plastové okná so zasklievajú dvojsklami alebo trojsklami pripravenými na mieru už v sklárni. Upevnenie skla zaisťuje z interiéru zasklievacia lišta. V súčasnej dobe sa už prakticky výhradne používajú teplé plastové medziskelné rámčeky, ktoré významne obmedzujú tvorbu kondenzátu v dolnej časti skla v interiéri.

Profilový systém pre plastové okná je vlastne stavebnica zložená z celej rady rámových a krídlových profilov, stĺpikov, líšt a ďalších doplnkových profilov.

Ak si chcete kúpiť plastové okná a ich cena pre vás nehrá rolu, tak žiadajte od dodávateľa okná, ktoré patria do najlepšej triedy v rámci profilov. Plastové profily sú totiž rozdeľované do tried podľa hrúbky plastu v pohľadovej stene.