Ako vybrať cyklistický dres nielen sebe, ale aj deťom.

Ako vybrať cyklistický dres nielen sebe, ale aj deťom.

Cyklistika patrí medzi obľúbené športy nielen u dospelých, ale aj u detí. Toto aktívne trávenie voľného času je zdraviu prospešné, ale zároveň je veľmi dôležité, aby sme vlastnili kvalitné cyklistické doplnky, ktoré nám tento šport zjednodušia. Ak sa chceme venovať cyklistike, mali by sme predovšetkým vlastniť cyklistický dres, ktorý musí byť kvalitný a zároveň aj funkčný. Ale ako si cyklistický dres vybrať?

Aké vlastnosti má cyklistický dres?

Cyklodresy pre deti a vlastne všetky cyklistické dresy musia plniť niekoľko základných funkcií:

–          Musia byť priedušné, odvádzať pot z tela a zachovávať tak suchú pokožku.

–          Musí mať správny strih, aby prinášal voľnosť pohybu bez obmedzení. Zároveň majú dresy zadnú časť dlhšiu. V tejto časti sú umiestnené aj rôzne kapsy na drobnosti, ktoré môžu byť zhotovené zo sieťoviny, alebo sa môžu uzatvárať na zips.

–          Dokáže ochrániť pred vetrom a chladom – zateplené dresy sa využívajú v zimnom období.

–          Cyklodresy pre deti majú aj ochrannú funkciu. Vyrábajú sa vo výrazných farbách a majú tiež aj reflexné prvky.

Ako vybrať správny cyklistický dres?

Ak chcete vybrať cyklodres pre deti, alebo aj pre seba, musíte myslieť predovšetkým na to, aby ste vybrali správnu veľkosť. Dresy, ktoré sa využívajú pri jazdách na ceste, sú viac obtiahnuté, dresy, ktoré sú určené na horský bicykel sa zas vyrábajú vo voľnejšom strihu. Dôležité je, aby vám dres sedel dobre, aby vás neťahal a nespôsoboval problémy pri pohybe.

Dres musí byť vyrobený zo vzdušného materiálu a ak asi chcete dres zaobstarať, tak si vyberte skutočne kvalitný. Na leto sa vyrábajú letné dresy s krátkym rukávom, na zimu si zvoľte zateplený dres s dlhým rukávom. Rovnako dôsledne vyberajte aj cyklistické dresy pre deti, pri ktorých je veľmi dôležitý predovšetkým kvalitný odvod potu.