Ako viazať diplomové práce tak, aby bol študent spokojný

Jar väčšine ľudí evokuje pocity šťastia a prináša uzimenému a unavenému telu akýsi refresh. Pre končiacich vysokoškolských študentov však jarné mesiace znamenajú stres, paniku a plnú hlavu slov ako diplomovka, viazanie a tradičného “nestíham”.

Čo študenti očakávajú od printového štúdia pri viazaní diplomových prác?

1. RÝCHLOSŤ
Študentská hlava je nepoučiteľná, a preto platí, že sa rozhýbeme až keď nám horí pod zadkom. Keď prichádzame do štúdia s USB kľúčom, na ktorom na nachádza najvzácnejší poklad chceme iba jediné- zviazať diplomovku čo najrýchlejšie, aby sme ju mohli utekať odovzdať. Printové štúdia by mali počítať s oneskorencami a s ponukou “viazania dopredu” asi veľmi nepochodia. Viac študentov bude zaujímať expresné viazanie.

2. VÝHODNÁ CENA
Viazanie záverečných prác nie je práve najlacnejší. Nielenže sme trpeli pol roka písaním, ešte aj naša peňaženka bude o čosi ľahšia. Študenti ako zákazníci dokážu oceniť rôzne druhy zliav, zvýhodnenú ponuku alebo súťaž o viazanie za polovicu. Čím výhodnejšia bude ponuka, tým väčšiu šancu má štúdio na to, že si konkrétny študent vyberie práve jeho služby.

3. BEZPROBLÉMOVOSŤ
Bezproblémové jednanie je v takýchto situáciách kľúčové. Veľakrát sa stáva, že si študent v práci nájde chybu až keď drží zviazanú prácu v ruke a listuje v nej. Potom uteká do štúdia riešiť problém, ktorý nastal. Očakáva, že mu predajca vyjde v ústrety a bude ochotný chybné strany vymeniť. Pohotový a všímavý predajca môže zákazníka na prípadné chyby upozorniť ešte pred zviazaním.

4. ŠIROKÁ PONUKA
Každý študent chce, aby jeho práca vyzerala čo najlepšie. Rozhodne je dôležitejší obsah ako obal, ale aj snaha o estetickosť niekedy dokáže zahrať významnú úlohu. Printové štúdia dnes ponúkajú rôzne farby dosiek diplomových prác aj farbu písma. Snažia sa prispôsobiť požiadavkám náročných, večne nestíhajúcich študentov a tí takúto snahu ocenia nielen vďačnosťou, ale aj odporúčaním svojim známym.