Ako sa naučíte po nemecky?

Ako sa naučíte po nemecky?

Možno vám nadpis môjho blogu príde veľmi všeobecný. Rada by som vás však vyviedla z omylu. Naučiť sa nemčinu je malá alchýmia, pretože treba vedieť, ako na to! Je totiž naozaj rozdiel jazyk VEDIEŤ a vedieť. Je pekné, ak povedzme zo strednej či vysokej školy ovládate gramatiku alebo vyslovene základné frázy. Ak však chcete s nemčinou preraziť aj vo svete a v obchodnom prostredí, potrebujete oveľa viac! Rada vám opíšem, ako sa naozaj dobre a kvalitne naučíte po nemecky.

Cestou je individuálny kurz

Myslím si, že najlepším spôsobom sú individuálne kurzy nemčiny. Od tých skupinových sa totiž zásadne odlišujú. Kým pri skupine sa musí lektor venovať niekoľkým študentom naraz, pri individuálnom kurze venuje plnú pozornosť vám! Môžete ísť teda svojím vlastným tempom, môžete sa pýtať, diskutovať, či objavovať nové zákutia nemeckého jazyka.

Komunikujte

V živote som zistila, že celkovo pri cudzích jazykoch je kľúčová komunikácia. A nie inak je to aj pri nemčine. Aby ste sa po nemecky ako tak dorozumeli, tak musíte pri kurzoch pilovať komunikáciu. A tu sú znovu individuálne kurzy nemčiny tým najlepším riešením, pretože sú vyslovene postavené na potrebe komunikácie medzi lektorom a študentom. Samozrejme, komunikácia prebieha v nemčine.

Nájdete na internete

A na záver – ak vás zaujalo to, čo som vám prezradila o individuálnych kurzoch nemčiny, tak nie je nič ľahšie, ako sa na takýto kurz prihlásiť. Stačí si na internete pozrieť aktuálnu ponuku nemeckých kurzov v Bratislave či iných väčších slovenských mestách.