Ako sa naučiť cudzí jazyk?

Ako sa naučiť cudzí jazyk?

Potrebujete sa naučiť po anglicky čo najrýchlejšie? Chystáte sa na erazmus, výmenný pobyt alebo dlhodobú dovolenku kde bez jazyka sa ani nepohnete a vy ovládate len najzákladnejšie slová alebo sa chcete ešte viac zdokonaliť? Nemajte obavy, dá sa to! Dôležitý je však čas, ktorý do zdokonaľovania vášho cudzieho jazyka chcete obetovať.

Neuprednostňujte rýchlosť pred kvalitou

V dnešnej unáhlenej dobe kde dávame prednosť rýchlosti, ako rýchly obed, rýchla káva, rýchle stretnutia, rýchle autá a celkovo rýchly život zabúdame často na kvalitu života a jeho momentmi. Naučiť sa naozaj rýchlo anglicky má niekedy za svoju obeť kvalitu vedomostí. Môže sa vám totižto veľmi ľahko stať, že nadobudnuté vedomosti zabudnete skôr ako prejdete cez odletovú halu. Každý z nás má inú kapacitu mozgu a schopnosť učenia sa nových vecí, preto prispôsobte svoje schopnosti vedomostiam. Aby rýchlosť nebola na úkor kvality.

Otázka by teda mala znieť ako sa dokážete naučiť sa rýchlo dobu kvalitne a dobre cudzí jazyk?

Či už navštívite jazykovú školu v Bratislave alebo zvolíte samovýučbu cudzieho jazyka určte si priority. Čo sa chcete naučiť, koľko sa toho chcete naučiť a za akú dobu. Tejto stratégie sa držte naozaj prísne a nepovoľte ani pri dobrej nálade či menšom úspechu.

Ak neviete či sa do výučby cudzieho jazyka pustíte sami, alebo za pomoci lektorov v jazykových školách zvážte váš čas a schopnosti a až potom sa rozhodnite.

V jazykových školách sa vám môžu venovať indivdiuálne, ale aj skupinovo. Preto ak ste sa rozhodli na poslednú chvíľu je veľmi malá pravdepodobnosť, že zapadnete do nejakej skupiny v jazykovej škole, ktorá má rozvrhnuté výučbové metódy zvyčajne na nejaké obdobie, ktoré práve vám nemusí vyhovovať. Potom by ste si už zameškané učivo, museli dobehnúť sami, ak by ste sa netrafili práve do začiatku skupinového kurzu.

Pri individuálnej výučbe sa pripravte nato, že si priplatíte. Jazykový lektori sa vám však budú venovať individuálne a tým môžu učivo prispôsobiť vašim schopnostiam a už nadobudnutým vedomostiam alebo si budete prechádzať základy cudzieho jazyka úplne od začiatku. Ak sa teda potrebujete naučiť cudzí jazyk naozaj rýchlo, investujte skôr do indiviuálnej výučbe v jazykovej škole.

Ak sa chcete naučiť cudzí jazyk samovýučbou na tento postup budete potrebovať veľkú sebadisciplínu, čas a kvalitné materiály, ktoré sú určené pre vaše schopnosti a vedomosti. Výučba je o trochu komplikovanejšia, no istotne je to rýchla a lacnejšia metóda ako pri jazykových školách.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, prajeme vám veľa šťastia, motivácie a sebadisciplíny!