Ako dlho trvá váš priemerný sex?

Ako dlho trvá váš priemerný sex?

Ste zvedaví, ako dlho trvá sex a od čoho to záleží? Niektoré páry sexujú 20 minút, niektoré 40, niektorým nestačí hodina a niekedy je naopak 5 minút tak-akurát.

Je to individuálne

Ako prvé si treba uvedomiť, že dĺžka, za ktorú prídete k vyvrcholeniu, je individuálna záležitosť. Samozrejme, niekedy môže byť zložité, hlavne v partnerstve, nájsť si polovičku, s ktorou si v tejto dĺžke sadnete a dokážete splynúť naraz. Často sa stáva, že jeden z partnerov dosiahne orgazmus skôr, lebo to bolo „príliš dobré“.

Ak sa vám opakovane stáva, že vyvrcholíte skôr, skúste počas sexu myslieť na niečo menej vzrušivé, napr. čo treba dokúpiť, či doma upratať a pod. Tiež pomáha sústrediť sa na jeden bod pred vami a uprene naň myslieť.

Ak vám myslenie na niečo iné nepomáha, vytrénovať sa môžete aj vďaka masturbácii.

Máte problémy?

Samozrejme, problém nie je len vtedy, keď sa jeden z partnerov spraví príliš rýchlo, ale aj vtedy, ak naopak vyvrcholiť nevie. Dôvodov môže byť hneď niekoľko.

Pri ženách môže ísť o psychické problémy či nedostatok vzrušenia. Samozrejme, pri sexuálnych začiatkoch tiež treba rátať, že orgazmus sa nedostaví vždy hneď na prvýkrát a treba jednoducho trénovať.

Pri mužoch môže byť problémom erekcia, ktorú spôsobujú rôzne faktory. Na jej podporu existujú rôzne lieky, no dôležité je tiež nezanedbať návštevu lekára, ktorý môže odhaliť aj vážnejšie poruchy.

Kedy je sex dlhý a kedy krátky?

Dĺžka sexu závisí aj od toho, aký záujem máte experimentovať a objavovať. Viac času vám napr. zaberie, ak chcete vyskúšať niekoľko polôh – misionára, po stojačky, od zadu, v kresle a pod. V kľude môžete ostať v posteli pol dňa a užiť si niekoľko kôl.

Naopak, ak ste závislí od času, užite si jednu rýchlovku počas obednej prestávky. Je vhodné dlžku striedať, vyhnete sa tak neželanému stereotypu, ktorý sexuálnu chuť zabíja.

Rátate s predohrou?

Dĺžka sexu tiež závisí aj od toho, akí ste vzrušení. Ak na sex nemáte zrovna veľkú náladu, venujte sa predohre. Bozkávajte sa, pozrite si spolu porno, stimulujte body, ktoré vzrušujú partnera či partnerku. Niekto potrebuje viac času, niekto menej, preto sa polovičke trpezlivo venujte.

Dĺžka sexu nie je tak významná, ak ste si s polovičkou sadli. Preto sa vôbec nestresujte, ak vám spoločné vyvrcholenie trvá hodinu alebo naopak 15 minút.