Aké by mali byť vchodové dvere

peter-boccia-251619

 

Vchodové dvere predstavujú nielen prvý kontakt s vašim domovom, ale aj prvý ochranný val. Sú vašou vizitkou a zároveň môžu ochrániť pred ohňom, hlukom či pred zlodejmi. V dnešnom článku si povieme, aké vlastnosti by mali mať vchodové dvere, aby ste boli spokojní.

Bezpečné

Bezpečnosť je prvoradá, a preto chce bezpečnostné dvere takmer každý, či už majiteľ rodinného domu alebo bytu. Rodinný dom je síce obrazne povedané “viac na rane”, ale v starších bytových domoch taktiež nie je problém prekonať hlavné dvere do objektu, a ešte v dnešnej dobe, keď sa ľudia navzájom veľmi nepoznajú alebo si nevšímajú, čo sa deje u susedov.

Tepelno izolačné

Úspora energií je významná pre každého. A preto by ste si mali zaobstarať vchodové dvere s kvalitnými izolačnými vlastnosťami. Platí to hlavne, pri vchodových dverách domu, pretože pri vchodových dverách do bytu sa tepelná izolácia takmer nerieši, nakoľko tie už sú vo vnútri objektu, kde je stabilná teplota.

Protipožiarne

Vchodové dvere do bytu by mali byť odolné voči požiaru. Nachádzajú sa vo vnútri budovy, teda v uzavretom priestore, v rámci ktorého musí oheň zostať v mieste vzniku. Pri vchodových dverách do domu sa protipožiarne hľadisko riešiť nemusí, pretože nimi vyjdete von na ulicu. No ako sa vraví, istota je guľomet, a preto nie je na škodu mať protipožiarne dvere aj v dome.

Zvukovo izolačné

Na zvukovú izoláciu pri vchodových dverách do domu sa nekladie taký dôraz ako pri vchodových dverách do bytu. Pri výbere vchodových dverí do bytu je vhodné vyberať dvere plné, najlepšie s posilnenou dverovou výplňou. Podstatné je aj kvalitné tesnenie po celom obvode dverného krídla.

Ak chcete mať kvalitné dvere so všetkými spomenutými vlastnosťami, obráťte sa na dlhoročného a rokmi overeného výrobcu okien a dverí.