5 dôvodov, prečo sa učiť nemecký jazyk

5 dôvodov, prečo sa učiť nemecký jazyk

Vďaka otvoreným dverám do sveta máme možnosť cestovať do krajín, o akých sa nám predtým iba snívalo. Aj napriek tomu, že svetovým jazykom je angličtina, s ktorou sa stretnete na každom kroku, vždy je výhodou ovládať aj iný jazyk – napríklad nemecký.

Tu je 5 dôvodov, prečo sa učiť práve nemecky:

1.      V susednom Rakúsku sa síce dohovoríte aj po anglicky, ale s nemčinou zabodujete u domácich určite viac. A ešte aj bez problémov prečítate všetky nápisy a značky.

2.      Nemecko patrí k silným krajinám, ktoré majú svoje pobočky po celom svete. To znamená, že ak si nájdete prácu v zahraničí, nemčina sa vám mnohokrát zíde aj na pracovisku. Neskôr sa sami sebe poďakujete, že ste jej venovali svoj čas.

3.      Aj napriek tomu, že knihy, periodiká, či webové stránky už zvyknú byť dostupné aj v preklade do viacerých jazykov, ešte stále existujú výnimky, ktoré nájdete len v originálnom nemeckom jazyku. V takom prípade je znalosť nemeckého jazyka veľkou výhodou.

4.      Nemčina nemusí byť ten tvrdý nepekný jazyk, ktorý ste na strednej škole neznášali. So správnym prístupom hneď od začiatku zistíte, že je to pestrý jazyk s nekonečnou studnicou slov a slovných zloženín. Niektoré však možno budete mať naozaj problém vysloviť.

5.      Na Slovensku si už našťastie uvedomujeme, že znalosť každého cudzieho jazyka sa ráta, preto už nie je problém nájsť jazykové kurzy, kde sa nový jazyk naučíte. Ak ste s učením sa ešte len na začiatku, prihláste sa na kurz nemčiny pre začiatočníkov.