3 dôvody, prečo sa učiť nemčinu

3 dôvody, prečo sa učiť nemčinu

Poznáte tú zábavnú slovnú hračku so slovom motýľ? Motýľ znie pekne po slovensky, anglicky i francúzsky, no úplne otrasne po nemecky. Áno, aj to je jeden z argumentov „proti“ nemčine, ktorá nepatrí medzi „pekné“ jazyky. No všetko záleží na vašom postoji! Ak ten postoj bude pozitívny a proaktívny, tak aj v nemčine si nájdete pekné veci a budete sa ju učiť s radosťou. A verte, že nemčinu sa učiť oplatí. Tu sú tri dôvody, prečo je tomu tak.

1. Obrovský trh v blízkosti Slovenska

V blízkom okolí Slovenska žije približne sto miliónov ľudí, ktorých materským jazykom je nemčina. Jasné, že mnohí títo ľudia vedia aj po anglicky. Vašou obrovskou výhodou však bude, ak sa naučíte po nemecky a s Nemcom či Rakúšanom budete komunikovať v tomto jazyku. Vybavíte toho viac a celková komunikácia bude oveľa jednoduchšia.

2. Moderné jazykové kurzy

V súčasnosti sú oveľa lepšie podmienky na to, aby ste sa naučili nemčinu, než to bolo pred pár rokmi. Vtedy ste mali k dispozícii v podstate len školský vzdelávací systém. A teraz? V ponuke sú moderné jazykové kurzy nemčiny, zamerané na komunikáciu i rôzne hravé či zaujímavé vzdelávacie metódy. A to je tiež lákadlo, prečo sa do toho pustiť.

3. Rozšírite svoje možnosti

A ak by vás to na Slovensku náhodou prestalo baviť, tak so znalosťou nemeckého jazyka vždy môžete odísť do nejakej nemecky hovoriacej krajiny, kde je ten život o niečom inom a láka mnohých Slovákov.