Viete, ktorý je to „Slnečný ostrov“?

Viete, ktorý je to „Slnečný ostrov“?

Pomaly sa blíži leto a všetci okolo mňa riešia letné dovolenky. Tak som si povedala, že v tomto článku si zaspomínam na tú našu – minuloročnú dovolenku na Kréte. V to leto po dlhom rozmýšľaní a zvažovaní niekoľkých alternatív nakoniec padol výber na Grécko. Od viacerých známych som na túto krajinu počúvala samé chvály, no a keďže sme tam predtým nikdy neboli, bolo rozhodnuté. Ako miestom pobytu sme si vybrali najväčší ostrov – Krétu.

Kréta je známa svojím skvelým počasím, nazýva sa aj Slnečný ostrov, pretože má vyše 300 slnečných dní počas roka. Keďže je to ostrov, na dovolenku sme leteli. Let bol príjemný a nebol príliš dlhý, čo mňa osobne veľmi potešilo. Už počas cesty z letiska som si všímala okolie a veľmi sa mi páčilo.

Ubytovní sme boli vo veľmi peknom hoteli priamo na pláži. No a pláž to bola nádherná. Najmä západy slnka, ktoré sme mohli priamo z pláže sledovať boli nezabudnuteľné. Pri mori sme trávili množstvo času, avšak po pár dňoch sme si povedali, že by to chcelo zmenu. Požičali sme si auto a prešli sme si časť ostrova. Navštívili sme rôzne dedinky aj iné pláže a musím povedať, že tento spôsob objavovania čara ostrova odporúčam naozaj každému. Okrem toho, že sme videli nádherné miesta, videli sme aj skutočný život a miestnych obyvateľov. Počas ciest sme si robili aj zastávky v lokálnych reštauráciách a podnikoch a ochutnávali sme výborné miestne špeciality. Dovolenka na Kréte bola pre mňa úžasným zážitkom a už sa teším, ako v budúcnosti navštívim aj ďalšie grécke ostrovy.